Wycieczka do Mega Parku w Grudziądzu Drukuj

Wycieczka do Megaparku w Grudziądzu

31 maja 2016 roku uczniowie klas I odwiedzili znajdujący się w Grudziądzu Mega Park. Jednym z ciekawszych jego elementów było Miasteczko Westernowe. Dzieci mogły oglądać popisy jazdy kaskaderskiej i dżygitowej, tresurę koni, jazdę w stylu western, wioskę indiańską, pełne humoru niepowtarzalne scenki z życia kowboi. Po pełnym emocji pokazie uczniowie odwiedzili  mieszkańców mini zoo, gdzie znajdowało się wiele gatunków ssaków, można było nakarmić kozy, poznać obyczaje wielbłąda dwugarbnego- Wezyra, zobaczyć kilka gatunków bażantów, lamy, strusie afrykańskie i emu, sympatyczne alpaki. Safari to kolejne niezwykłe miejsce, w którym dzieci zobaczyły dziko żyjące zwierzęta w naturalnych rozmiarach: tygrysa, słonia czy hipopotama, rodzinę słoni, bizona, żyrafy, zebry, niedźwiedzie Grizli i inne. Poznały także ich nazwy, zwyczaje i ciekawostki z ich życia. Nie mniej ciekawa okazała się przechadzka po „jurajskiej” ścieżce edukacyjnej mierzącej 800metrów z ruszającymi się zwierzętami w skali 1:1, ciekawymi informacji o życiu dinozaurów, a także samej epoce, w której one żyły.
Ścieżka kończyła się wejściem do Krainy Baśni, Bajek i Legend, gdzie dzieci spotkały się ze swoimi  ulubionymi bohaterami, z bliska zobaczyły jak wyglądała chatka na kurzej nóżce i jak mieszkały krasnoludki.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska