Wycieczka do Sarnowej Góry Drukuj

Wycieczka do Sarnowej Góry10 czerwca 2016 roku uczniowie klas trzecich, wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Sarnowej Góry, do „Krainy Westernu”. To miejsce na jeden dzień przeniosło wszystkich w czasy „Dzikiego Zachodu”. Na ulicach miasteczka można było oczami wyobraźni zobaczyć dzikie rumaki, strzelających rewolwerowców, czy też pojedynek kowbojów. Dzieci udały się również do wioski indiańskiej. Powitał je wódz „Kroczący Dwa Razy” i zaprosił do swojego tipi. Przy ognisku przedstawił dzieciom historię Indian z Ameryki Północnej, ich kulturę, zwyczaje, przedmioty codziennego użytku. Dzieci wzięły również czynny udział w wielu ciekawych konkurencjach, zabawach i grach inspirowanych życiem dzikiego zachodu. Ponadto na wszystkich spragnionych przygód czekała przejażdżka konno, płukanie złota, strzelanie z łuku, a także plac zabaw, zjeżdżalnia, trampolina, karuzela oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili zwierzęta w mini zoo, które mogły z bliska obejrzeć, poznać, pogłaskać. Wszyscy wrócili zadowoleni, bo zabrali do domu nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również dużo  ciekawych pamiątek.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska