Spotkanie z historią miasta Drukuj

Spotkanie z historią miastaW piątek 10 czerwca w deszczowo - słoneczny dzień, nieliczni uczniowie klasy 4 c (bo resztę wystraszyła pogoda) wraz z wychowawcą p. Marzeną Stupecką udali się na spotkanie z historią miasta i jej władcami Władysławem Hermanem i Bolesławem Krzywoustym w ramach cyklu zajęć Płock na szóstkę.

Podczas spaceru po Płocku uczniowie przenieśli się w czasy średniowiecza i dowiedzieli się wielu ciekawych faktów i informacji, m. in. że za czasów Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana Płock był rzeczywistą stolicą Polski, oraz że Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego jest najstarszą w Polsce szkołą nieprzerwanie działającą od 1180r. Nie zabrakło też pasowania na rycerza oraz średniowiecznych zabaw jak rzut podkową do celu, czy nauka poruszania się z gracją z jabłkiem na głowie. Pomimo zmiennej pogody, dzieciom dopisywał dobry humor i fajna zabawa. Na koniec zdobyliśmy certyfikat wiedzy o Płocku.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska