Byliśmy gośćmi Pani Poseł Elżbiety Gapińskiej w Sejmie RP Drukuj

Byliśmy gośćmi Pani Poseł Elżbiety Gapińskiej w Sejmie RP22 czerwca uczniowie klas szóstych wzięli udział w wycieczce do Warszawy, która była nagrodą za wygranie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polskim Parlamentaryzmie. Udaliśmy się do Sejmu RP na zaproszenie Pani Poseł Elżbiety Gapińskiej, która opowiedziała nam o pracy posła oraz pokazała ciekawe miejsca w Sejmie. Mieliśmy też zaszczyt być na posiedzeniu Sejmu, podczas którego zgłoszono projekt uchwały ustanowienia Roku 2017 - Rokiem Tadeusza Kościuszki. Wysłuchaliśmy kilku przemówień, między innymi Pani Elżbiety Gapińskiej, uzasadniających tę decyzję, a naszą obecność na galerii sejmowej zapowiedział przewodniczący obradom Wicemarszałek Sejmu Pan Joachim Brudziński. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki od Pani Poseł, które będą nam przypominać o tej niesamowitej wizycie. Byliśmy też w Cinema City Bemowo na seansie interaktywnym, podczas którego mogliśmy dowiedzieć się, jak powstają i jaki wpływ na życie ludzkie mają żywioły. Był to niebywale udany wyjazd. Szkoda, że już ostatni w tej szkole.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska