Tydzień z Prawami Dziecka Drukuj

Tydzień z Prawami Dziecka20 listopada jest Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, w związku z tym nasza szkoła włączyła się w obchody realizując projekt edukacyjny „Tydzień z Prawami Dziecka”.
18 listopada br. odbył się apel dla społeczności szkolnej podczas którego uczniowie stworzyli „Drzewo Praw Dziecka”, a przedstawiciele klas losowali jedno z praw dziecka, które cała klasa miała za zadanie zobrazować.
W ramach projektu wychowawcy klas I – VI przeprowadzali, na godzinach wychowawczych, zajęcia edukacyjne na temat Praw Dziecka.
W czwartek 24 listopada br. odbyła się debata z udziałem pani wicedyrektor,  opiekunów SU oraz przedstawicieli samorządów klasowych. Uczniowie wyrażali swoją opinię dotyczącą Praw Dziecka i ich przestrzegania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dokument, taki jak Konwencja o Prawach Dziecka, jest bardzo ważny i potrzebny we współczesnym świecie.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska