Moje zachowanie świadczy o mnie Drukuj

Moje zachowanie świadczy o mnieW ramach projektu "Szkoła Dobrego Wychowania" na początku grudnia uczniowie klasy IIIa, IVa i Vc wzięły udział w przedsięwzięciu "Moje zachowanie świadczy o mnie". To kolejne zadanie konkursowe tego projektu, gdzie uczniowie wypowiadali się w formie pisemnej na temat zachowań, świadczących o nich.
Dzieci wyrażały swoje opinie jak należy zachować się w różnych sytuacjach, które spotykamy na co dzień, ale również gdy znajdziemy się w kinie, w teatrze, czy przy stole podczas uroczystości rodzinnych.
Uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że nie tylko wygląd zewnętrzny (ubiór), ale również mowa ciała ma ogromne znaczenie, zaczęli zwracać uwagę nie tylko na to, co i jak mówią, ale także jak się zachowują, poruszają, gestykulują czy mimiką twarzy wyrażają swoje emocje.

Realizowane zadanie przyniosło oczekiwane efekty. Uczniowie zainteresowali się własnym zachowaniem, starają się dostosowywać do obowiązujących kanonów kultury.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska