Marzycielska Poczta świątecznie Drukuj

Marzycielska Poczta świątecznie   16 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 5 b wykonywali kartki oraz pisali życzenia świąteczne dla Mateusza Halejcio z Rybnika.  Chłopiec ma 6 lat. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Następstwem tej wady jest wodogłowie oraz połowiczne porażenie ciała. Mateuszek nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim. Uczęszcza do przedszkola integracyjnego. Uwielbia wspólne zabawy z dziećmi. Swój wolny czas najchętniej spędza, bawiąc się ze swoim bratem. Mateusz uwielbia tańczyć i śpiewać, ma zacięcie aktorskie. Lubi budować z klocków lego i przeglądać książki. Kocha eksperymenty naukowe. Jego ulubiona bajka to Lego Ninjago, Spiderman. Chłopiec chciałby mieć magiczne buty, które pozwoliłyby mu chodzić.
Mamy nadzieję, że nasze kartki dla Mateusza pomogą mu znieść trudy codziennej, żmudnej rehabilitacji i wywołają uśmiech na jego twarzy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska