Orszak Trzech Króli Drukuj

Orszak Trzech Króli6 stycznia 2017 roku już po raz szósty odbył się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Pomimo dużego mrozu, uczniowie z naszej szkoły razem ze swoimi rodzicami przybyli, aby wziąć udział w tej Uroczystości. Szkołę dzielnie reprezentowali: Kacper Zawadzki z klasy Ia, Franek Kun i Nikola Dobrowolska z IIIa, Damian Śniegowski, Kuba Zawadzki z IIIb, Bartek Kuźnicki z IIIc, Aleksander Piórkowski z IVb i Kacper Kłys z IVa. Wszystkim gratulujemy odwagi wyjścia z ciepłego domu i dziękujemy za obecność. W tym roku towarzyszyło nam hasło: Pokój i Dobro.

W szczególny sposób zaistniała podczas tego wydarzenia miejskiego również grupa dzieci z Koła Ewangelizacyjno - misyjnego pod opieką s. Ancilli. Dzieci przygotowały i przedstawiły pantomimę o stworzeniu świata i grzechu pierwszych ludzi, która była wstępem i wprowadzeniem tematycznym do uroczystości orszakowej. Mimo, że mróz był siarczysty i „scena” prowizoryczna nasze dzieciaki wypadły wyśmienicie.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska