Spotkanie ze strażakiem Drukuj

Spotkanie ze strażakiemW dniu 11 stycznia klasę III b odwiedził strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, na zaproszenie studentek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbywających praktykę w naszej szkole. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jak wygląda praca w tym zawodzie. Zapoznali się ze sposobem informowania o wypadku lub pożarze. Dzieci, które w przyszłości pragną zostać strażakiem, dowiedziały się jakie starania muszą podjąć, aby móc wstąpić do straży. Zadawały liczne pytania, na które gość chętnie odpowiadał. Zostały także przeprowadzone zajęcia praktyczne, które pokazały dzieciom jak zachować się w sytuacji zagrażającej ich życiu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska