Finisz kolędowania Drukuj

Finisz kolędowaniaW piątek - 13 stycznia po raz ostatni wyruszyliśmy na kolędniczy szlak, udając się w odwiedziny do Domu Księży Emerytów, którzy z utęsknieniem czekali na naszą misyjną wizytę przynoszącą wiele radości i budzącą wiele dobrych wspomnień w sercach Kapłanów, którym wiek, zdrowie i siły nie pozwalają już pracować w parafiach.
Następnie był czas na kolędnicze podziękowanie naszemu sponsorowi – ks. Kanonikowi - Stefanowi Cegłowskiemu – proboszczowi parafii katedralnej.
Dotarliśmy też do redakcji Płockiego Gościa Niedzielnego, by podzielić się przeżyciami z naszej kolędniczej przygody z czytelnikami tego czasopisma. Wywiad przeprowadził z nami ks. Włodzimierz Piętka – Dyrektor  Oddziału Płockiej Edycji Tygodnika „Gość Niedzielny”.  http://plock.gosc.pl/doc/3652414.Kolednicy-przybywaja

Bardzo dziękuję dzieciom, bez których ta - tradycyjna już w naszej szkole akcja nie byłaby możliwa do wypełnienia:
Kacprowi Zawadzkiemu z kl. Ia, który był Królem Afrykańskim,
Kubie Dudkiewiczowi z kl.IIc – Królowi Azjatyckiemu,
Jakubowi Zawadzkiemu z kl. III b – Pastuszkowi,
Oli Wasylewskiej z kl. IVb – Aniołkowi,
Patrycji Cieślak z kl. Vb – Pasterce,
Julii Siemiątkowskiej z kl. Vb, która rewelacyjnie zastąpiła św. Józefa,
Julii Sobótce z kl. Vb – naszej kolędniczej Maryi,
Bartoszowi Wiśniewskiemu z kl. Vb – Królowi Europejskiemu,
Wiktorii Podolskiej z kl. Vc – Dziecku Tajskiemu.

Zebraliśmy 2500 zł., które zostaną poprzez konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci przekazane na realizację projektów niosących pomoc dzieciom z Tajlandii. JESTEŚCIE WSPANIALI!!!


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska