Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych Drukuj

IX Diecezjalne Spotkanie Kolędników MisyjnychW sobotę – 14 stycznia 2017 roku odbyło się IX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Nasza szkolna grupa kolędnicza brała czynny udział w uroczystej liturgii Mszy Świętej,  którą odprawiali ks. bp Piotr Libera, ks. bp Mirosław Milewski wraz z księżmi misjonarzami pochodzącymi z naszej płockiej diecezji. Kazanie wygłosił do nas ks. Adam Pergół – misjonarz z Zambii. Po zakończeniu Mszy, przeszliśmy ze śpiewem kolęd ulicami Płocka do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie (już tradycyjnie) czekała na nas gorąca grochóweczka na rozgrzewkę, by dalej świętować.
Bardzo dobrą życiową lekcją dla małych Kolędników Misyjnych były świadectwa misjonarzy o przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia w Ameryce Południowej i w Afryce. Nie zabrakło też nauki tańca afrykańskiego, który jest tam wykonywany w czasie uroczystych Mszy Świętych, gdy wnosi się do ołtarza Księgę Ewangelii. Na zakończenie spotkania przybyłe grupy przedstawiły fragmenty scenki kolędniczej, z którą w tym roku docieraliśmy do ludzkich serc i domów.
Bardzo dziękuję pani Sylwii Zawadzkiej – mamie Jakuba i Kacpra, która towarzyszyła nam i wspierała opieką.

Relacje z tego spotkania można też przeczytać na stronie Płockiego Gościa Niedzielnego: http://plock.gosc.pl/doc/3653919.Kochamy-Boga-szatan-zmyka, http://plock.gosc.pl/gal/spis/3653749.Mali-kolednicy-misyjni; oraz na Twitterze ks. bp. Mirosława Milewskiego: https://twitter.com/BpMMilewski/status/820218025618063360

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska