Płock kulturalnie Drukuj

Płock kulturalnieByliśmy, widzieliśmy, polecamy. 26 stycznia klasa 6a odbyła kulturalny spacer po Płocku. Obejrzeliśmy wystawę „Pianista Romana Polańskiego – fotografie i plakaty” w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku (ul. Kwiatka 7, tel. 24 364 86 96). Warto w tym miejscu nadmienić, że film z udziałem m.in. Adriena Brody'ego w roli tytułowej, zebrał najważniejsze nagrody na całym świecie: od Cezarów i Oscarów, poprzez Złotą Palmę i Złote Globy, po laury Europejskiej Akademii Filmowej. Następnie przeszliśmy do Muzeum Mazowieckiego w Płocku (ul. Tumska 8, tel. 24 364 70 71) i dzięki wystawie „Kresy w zbiorach MMP” przenieśliśmy się do miejsc zapomnianych, choć wciąż ich nazwy, widoki, opisy odczytujemy w lekturach, odnajdujemy na obrazach, czy poznajemy na lekcjach historii. Jednym z takich miejsc, utrwalonych na rycinie była Mereczowszczyzna, gdzie w 1746 roku urodził się Tadeusz Kościuszko. Ostatnim przystankiem naszego spaceru była sala kolumnowa Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego (ul. Kościuszki 6, tel. 24 262 86 17), gdzie z czekał na nas „MÓJ PŁOCK” - wystawa fotografii członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska