Razem zmieniamy internet na lepsze Drukuj

Razem zmieniamy internet na lepszeDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Tegoroczny DBI obchodzony jest 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
W związku z obchodami DBI w naszej szkole 7 lutego odbyła się szkolna debata wzbogacona zabawnymi kreskówkami i filmem prowadzona przez panią profilaktyk Małgorzatę Wyszyńską. Zwrócono podczas niej szczególną uwagę na to, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podkreślony został również potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Ponadto w klasach 4-6 zostały ogłoszone konkursy multimedialne dotyczące tematyki DBI, które zostaną rozstrzygnięte po feriach zimowych.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska