Tydzień Czytania Drukuj

Tydzień CzytaniaW dniach 6-10 luty odbyła się cykliczna akcja Tydzień Czytania "Wypożycz książkę na ferie", organizowana przez bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski. Dla każdej klasy panie z biblioteki wybrały ciekawą pozycję, którą przez kolejne 3 dni czytano na forum klasy. Czytali: zaproszeni rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły a także sami uczniowie. W klasach I-III uczniowie wykonywali także ilustracje, przedstawiające fragmenty czytanych książek.
9 lutego natomiast w szkole można było zobaczyć wielu bohaterów literackich. Był to bowiem "Dzień Postaci z Książek". Dzieci przebrały się za ulubione postacie, a klasy w których najwięcej osób było przebranych lub posiadało rekwizyty przypominające jakąś postać otrzymały nagrody od SU. Były to: 6b, 5a, i 4b.
Na zajęciach z wychowawcą uczniowie odwiedzili także bibliotekę, by wypożyczyć książkę na ferie.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska