Wisła, królowa polskich rzek Drukuj

Wisła, królowa polskich rzek20 marca 2017 roku uczniowie klasy 4b i 4c wzięli udział w warsztatach pn. "Poznaj swoją rzekę". Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu realizowanego przez Fundacje Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem pn. “Z Tumskiego Wzgórza spoglądam na Wisłę, królową polskich rzek”. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka.
Głównym celem warsztatów było
 ukazanie piękna, walorów przyrodniczych i krajobrazowych Wisły. Wielu mieszkańców miasta Płocka przekracza Wisłę kilka razy dziennie i nawet jej nie zauważa. Często spacerujemy po Wzgórzu Tumskim nie dostrzegając jak pięknie góruje nad Wisłą prezentując perły kultury. Podczas zajęć uczestnicy odkrywali na nowo Wisłę. To ostatnia duża rzeka Europy, której znaczna część pozostaje w stanie naturalnym, z rozgałęzionym korytem, olbrzymią ilością wysp, piaszczystych łach i starorzeczy, zamieszkałych przez rzadkie gatunki ptaków. W trakcie warsztatów dzieci i młodzież poznają przyrodnicze piękno płockiego odcinka Wisły. Panorama Płocka od strony rzeki urzeka swą urodą. Ze skarpy rozciąga się malowniczy widok na szeroko rozlane wody rzeki. Jednak piękna panorama to zaledwie tło dla zgromadzonych w tym miejscu zabytków. Warsztaty prowadzone były metodami aktywnym  z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, w której wykorzystano zdjęcia uczestników konkursu fotograficznego "Z TUMSKIEGO WZGÓRZA SPOGLĄDAM NA WISŁĘ,  KRÓLOWĄ POLSKICH RZEK".


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska