Zgrywusy i ich szkolna premiera Drukuj

Zgrywusy i ich szkolna premieraW poniedziałek 27 marca uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć spektakl zrealizowany w  oparciu o bajkę Maliny Prześlugi „Blee”, który został zaprezentowany przez dzieci z koła teatralnego "Zgrywusy". Przedstawienie to opowiada o tym, jak łatwo jest poddać się złym myślom i przestać wierzyć w swoje możliwości. Historia zabawnych robaczków: poczwarki Darii – zamkniętej od dwóch lat w motylim kokonie, z którego nie chce wyjść, bo obawia się, że jest grubym i paskudnym motylem, pająka Wiktora, któremu ludzie wyrwali wszystkie nogi, karaluchów Antoniego i Banderas – wygnanych za brud i smród, osy Mańki, która straciła żądło oraz Blee, czyli bliżej niezidentyfikowanej kupy brudu, kurzu, mułu, paprochów przypadła widzom do gustu. Nasi szkolni aktorzy przekonali uczniów, że warto jest przełamywać własne kompleksy i szukać piękna w sobie. Zamiast uciekać przed światem, należy spróbować uwierzyć w siebie i w innych.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska