Odkrywany tajemnicze zakątki Łodzi Drukuj

Odkrywany tajemnicze zakątki ŁodziUczniowie klasy 6b, 5c i 4b w dniu 28 marca 2017 uczestniczyli w godzinnych zajęciach w-f w Parku Trampolin Saltos w Łodzi, gdzie na własnej skórze przekonali się, że skakanie na trampolinach to trening ogólnorozwojowy, który chroniąc stawy jednocześnie wzmacnia mięśnie, dotlenia cały organizm, poprawia kondycję i uwalnia endorfiny. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Eksperymentarium. Jest to interaktywne muzeum, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych. Najwięcej emocji dostarczyła uczniom drużynowa gra laserowa na terenie „Arena Laser Game”. To zabawa, wymagająca aktywności fizycznej i umysłowej, wspierana przez pistolety laserowe i kamizelki wyposażone w bezprzewodową kontrolę (WiFi). Atmosferę niesamowitości wzmagały dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz muzyka. Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, każdy gracz, wyposażony w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy, mógł działać sam lub w zespole. Dodatkowym atutem wyjazdu była piękna pogoda, która towarzyszyła nam od samego rana. Organizatorkami i opiekunkami jednocześnie były panie; Martyna Kochańska, Marzena Stupecka, Katarzyna Adamkiewicz oraz Joanna Kowalska.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska