XVII Mazowiecki Finał Turnieju piłki nożnej Drukuj

XVII Mazowiecki Finał Turnieju piłki nożnej8.04.2017r w Miętnem koło Garwolina rozegrany został XVII Mazowiecki Finał Turnieju piłki nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie i firmę Tymbark w kategorii U-12 dziewcząt i chłopców. W Finałach uczestniczyła drużyna SP 17 Płock składająca się z dziewcząt klas sportowych 4a i 5a w składzie: Zuzanna Cieślik, Natalia Kucharska, Martyna Dłużniewska, Ada Jabłońska, Kinga Krankiewicz, Kinga Śniegowska, Oliwia Tomczyk, Maja Wujcik oraz Sandra Sujecka z klasy 5b.
Dziewczynki musiały wyjechać na turniej praktycznie w nocy, zmierzyły się z najlepszymi drużynami naszego województwa. Większość drużyn stanowiły kluby piłkarskie z wieloletnią tradycją w tej dyscyplinie sportu. Bilans spotkań to remis po bardzo dobrym pierwszym meczu, zdecydowana przegrana z późniejszym finalistą turnieju i minimalna przegrana jedną bramką o awans do rozgrywek ćwierćfinałowych w trzecim grupowym meczu.
Zaznaczyć trzeba, że od drugiego spotkania dziewczyny grały bez bramkarki, która uległa kontuzji. Zastąpić ją musiała zawodniczka z pola, co oznaczało bardzo duże osłabienie szans drużyny na dalsze zwycięstwa.
Wszystkie drużyny (każda zawodniczka) otrzymały wiele suwenirów i drobnych nagród za uczestnictwo i walkę sportową w Turnieju Finałowym Rozgrywek. Opiekunem dziewczyn jest pan Jacek Malkiewicz. 
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom Turnieju i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska