Pamiętaliśmy o ofiarach Katynia Drukuj

Pamiętaliśmy o ofiarach KatyniaKlasa VI c w ramach lekcji historii w dniu 12 kwietnia złożyła kwiaty i zapaliła znicze na mogile ku czci płocczan zamordowanych przez Rosjan w Katyniu na cmentarzu przy ul. Kobylińskiego  oraz przy Pomniku Sybiraków. Upamiętniła tym samym pamięć ofiar Polaków zamordowanych i poległych na Wschodzie. Natomiast w dniu 13 kwietnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z p. E.Kaźmierską uczestniczyli w obchodach miejskich z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które były połączone z odsłonięciem Memoriału Sybiraków i Płocczan Pomordowanych na Wschodzie. Podczas uroczystości przemawiał prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski oraz Prezes Związku Sybiraków Pan Remigiusz Bielewicz, który wspominał lata spędzone w Rosji i podkreślał, jak ważna dla Polaków jest pamięć o tych czasach. Nastąpiło również uroczyste wmurowanie urny z ziemią z Katynia i Kazachstanu. Na koniec, co prawda w strugach deszczu, odbył się Apel Poległych.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska