Spotkanie 4b z Hermanem i Krzywoustym Drukuj

Spotkanie 4b z Hermanem i Krzywoustym26 kwietnia 2017 roku klasa 4b wzięła udział w kolejnym zadaniu w ramach projektu Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „Płock na szóstkę”. Uczniowie odbyli spotkanie z historią miasta i jej władcami – Władysławem Hermanem i Bolesławem Krzywoustym. Zostaliśmy przebrani w stroje z piastowskim orłem na piersi jako zastępy ochotników, którym przewodził rycerz z płockiego zamku oraz mnich z opactwa benedyktyńskiego. Przy pomocy średniowiecznych zabaw i opowieści przybliżone zostały początki powstania grodu nad Wisłą i rola Płocka jako książęcego stołecznego miasta Płocka. Zostaliśmy zapoznani z życiorysem dwóch władców Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz pasowani na rycerzy wierną kopią Szczerbca i dowiedzieliśmy się, co to znaczy być rycerzem. Odwiedziliśmy Bazylikę Katedralną oraz Skarbiec w Muzeum Diecezjalnym. Poznaliśmy historię Biblii Płockiej oraz obejrzeliśmy Akt Lokacyjny Miasta Płocka. Na koniec mieliśmy okazję spotkać się z Prezydentem naszego miasta panem Andrzejem Nowakowskim. Włodarzowi zadaliśmy wszystkie nurtujące nas pytania, a w zamian otrzymaliśmy słodki upominek.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska