Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy - etap wojewódzki w Kozienicach Drukuj

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy - etap wojewódzki w Kozienicach6 i 7 maja 2017 roku przedstawiciele SKKT – PTTK „Kościuszkowcy” pod opieką p. Iwony Rydzewskiej zmagali się w potyczkach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego na etapie wojewódzkim, który został zorganizowany przez PTTK Odział w Kozienicach i Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK w Warszawie. Impreza odbyła się w Kozienicach. Koło reprezentowali uczniowie: Julia Mikucka z klasy 6b, Kamil Dółkowski z klasy 6b i Wiktoria Podolska z klasy 5c. Drużyna rywalizowała z sześcioma innymi grupami w znajomości wiedzy: turystycznej, krajoznawczej, topograficznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Odbyła się również część praktyczna, która obejmowała turystyczny marsz na orientację, grę azymutową, rozpoznawanie obiektów z województwa mazowieckiego i podkarpackiego, praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy, korzystania z zawartości apteczki i rowerowy tor przeszkód. Nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z większością zadań. Drużynowo zajęli III miejsce, a w testach indywidualnych Kamil Dółkowski pokonał wszystkich konkurentów i zdobył miejsce I. Gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska