Ogólnopolski Turniej Tańca w Piotrkowie Kujawskim Drukuj

Ogólnopolski Turniej Tańca w Piotrkowie KujawskimDnia 13 maja 2017 roku w hali widowiskowo-sportowej w Piotrkowie Kujawskim zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego. Przeszło 800 tancerzy zmagało się na parkiecie w różnych kategoriach tańca nowoczesnego, jak disco dance, czy hip hop. Piotrków odwiedziły między innymi zespoły taneczne z Poznania, Bydgoszczy, Ostrowa Mazowieckiego, Włocławka, Radziejowa, Kutna, Lubienia Kuj., Mogilna, Inowrocławia, Płońska, Grodziska Mazowieckiego, Legionowa, Wilczyna, Dębicy, Pułtuska i innych miast. Zaprezentował się również zespół Pląs z naszej szkoły. Pomimo stresu, jaki towarzyszył tancerkom, zmobilizowały one swe siły, chęci i umiejętności, zwalczyły tremę i przed 6 osobową komisją zatańczyły najlepiej jak umiały. Niestety wobec tak dużej konkurencji nie udało nam się wejść na podest. Z numerem startowym 149 i 173 w kategorii "inne formy tańca" w mini formacjach zajęliśmy 4 miejsce, a w formacjach 6. Mimo wszystko wróciliśmy do Płocka w świetnych humorach, a drogę powrotną umilaliśmy sobie śpiewem, a nawet pląsami na siedząco.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska