Praktyczne zajęcia z przyrody Drukuj

Praktyczne zajęcia z przyrodyW dniu 19 maja klasa III b została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 3. Odbyła tam ciekawą przygodę z eksperymentami chemicznymi. Pokazowe zajęcia prowadziła pani Martyna Detmer wraz z uczennicami z klasy V. Nasi uczniowie mieli okazję poeksperymentować z różnymi cieczami. Ich zadaniem było uzyskanie tzw. „przekładańca” - warstw cieczy o różnych barwach i gęstościach. Następnie dzieci przeprowadziły eksperyment polegający na nadmuchaniu balonów bez użycia naszych płuc. Tajemnica tkwiła w occie i sodzie kuchennej. Te dwa składniki połączone ze sobą tworzą wybuchową mieszankę z wyrzutem gazu – dzięki czemu nałożony na szyjkę menzurki balon powiększa swoją objętość. To były naprawdę ciekawe zajęcia. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska