Dzień Patrona Drukuj

Dzień PatronaW dniu 19 maja 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie przygotowujący apel, "przenieśli" na chwilę społeczność szkolną w czasy XVIII wieku na krakowski rynek, gdzie Tadeusz Kościuszko składał przysięgę oraz zachęcał do walki o wolność Polski. Tradycyjnie odbył się też konkurs "Świecić przykładem jak Tadeusz Kościuszko" o tytuł "Mistrza savoir vivre". Drużyny poszczególnych klas IV-VI musiały wykazać się wiedzą w zakresie znajomości zasad dobrego wychowania, nienagannych manier, kultury przy stole i grzeczności. Tytuł "Mistrza Savoir vivre" zdobyła na poziomie klas czwartych - ex aequo klasa IVA i IVC, na poziomie klas piątych - klasa VA i VC, na poziomie klas szóstych - klasa VI A. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska