Nocowanie w szkole pod hasłem "W poszukiwaniu ducha Tadeusza Kościuszki" Drukuj

Nocowanie w szkole pod hasłem "W poszukiwaniu ducha Tadeusza Kościuszki" Tradycyjnie już w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas VI nocowali w szkole. Podczas nocy spędzonej w szkole nie zabrakło atrakcji, które sprawiły, że niewiele osób zasnęło. Odbyły się podchody, w czasie których uczniowie podzieleni na grupy, za pomocą QR-kodów odgadywali, gdzie mają się udać, a następnie musieli rozwiązać wiele zagadek, by otrzymać list ze wskazówką, gdzie szukać skarbu. Wszystkie grupy znalazły ukryty w gabinecie Pani Dyrektor skarb, którego strzegli "Czterej Wodzowie" (byli dyrektorzy naszej szkoły), ale aby go otrzymać musieli ułożyć rymowankę o wybranym nauczycielu. Po wspólnej kolacji czekały na uczniów następne atrakcje: karaoke, aerobik, przeciąganie liny oraz gra planszowa, w której dzieci były pionkami i musiały wykazać się wiedzą na temat patrona szkoły, tradycji szkolnych czy też zasad kulturalnego zachowania. O północy odwiedził uczniów duch Tadeusza Kościuszki, któremu złożyli obietnicę, że będą dobrymi uczniami, aby go godnie naśladować.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska