Wizyta u strażaków Drukuj

Wizyta u strażakówW dniu 24 maja 2017 roku klasa 3b odwiedziła strażaków w ich miejscu pracy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką tego zawodu, sprzętem ratowniczo-gaśniczym oraz zagrożeniami, z jakimi na co dzień spotykają się strażacy. Dowódca jednostki oprowadził uczniów po budynku. Dzieci chętnie zadawały pytania, na które fachowo odpowiadali członkowie załogi. Największą atrakcją okazało się obejrzenie wnętrza samochodów oraz przymiarki elementów strojów strażackich. Spotkanie zorganizowały i aktywnie w nim uczestniczyły studentki PWSZ w Płocku odbywające praktykę pedagogiczną w naszej klasie. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom za miłe przyjęcie, wiele nowych doświadczeń oraz ich ciężką i niebezpieczną pracę.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska