Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Drukuj

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego W dniu 24 maja nasi uczniowie wzięli udział w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" na etapie wojewódzkim, które odbyło się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Kamil Dółkowski odebrał z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty dyplom laureata konkursu, a Małgosia Krupa - finalistki. Jednak zanim doszło do wyjazdu na uroczystą galę, Kamil i Małgosia musieli przejść pomyślnie etap szkolny konkursu, następne rejonowy, a na koniec wojewódzki. Gratulujemy im zatem tak wspaniałych wyników!
Przy okazji wizyty w muzeum, zwiedziliśmy je. Trafiliśmy też na wystawę poświęconą naszemu patronowi - Tadeuszowi Kościuszce z okazji 200-setnej rocznicy śmierci, mogliśmy więc zobaczyć wiele cennych pamiątek po naszym bohaterze.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska