Mistrzostwa w Pływaniu Drukuj

Mistrzostwa w PływaniuW dniu 6 czerwca na Pływalni „PODOLANKA” odbyły się Mistrzostwa klas III Szkół Podstawowych w Pływaniu. Celem zawodów jest popularyzacja pływania, zaprezentowanie umiejętności pływackich dzieci klas trzecich objętych obowiązkową nauką pływania oraz wdrażanie do rywalizacji sportowej i współpracy w zespole. Instruktorzy w porozumieniu z wychowawcami klas wystawili 10-cio osobową reprezentację składającą się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Każdy zawodnik miał prawo startu jeden raz indywidualnie oraz jeden raz w sztafecie na dystansie 25m stylem dowolnym. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie Julia Chiba 3a, Wiktoria Horniak 3a, Nikola Dobrowolska 3a, Natalia Garbol 3b, Kornelia Żuchewicz 3b, Oskar Klat 3a, Bartosz Maślankowski 3a, Oskar Skrocki 3b, Kacper Zawadzki 3b, Filip Rybarczyk 3c. W punktacji sztafetowej zajęliśmy VIII miejsce.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska