Kraina Tuwima, Artura Rubinsteina i kinematografii Drukuj

Kraina Tuwima, Artura Rubinsteina i kinematografiiW dniu 7 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 3b i 3c wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Łodzi. Miejsce to na jeden dzień przeniosło wszystkich w świat Tuwima, bajek oraz filmu. Wsłuchując się w opowieści pani przewodnik na ulicach miasta można było oczami wyobraźni zobaczyć znanych aktorów, scenarzystów i reżyserów. Program zwiedzania był bardzo atrakcyjny. Obejmował spacer po ulicy Piotrkowskiej, na której główną atrakcją była "Ławeczka Tuwima", rzeźba Artura Rubinsteina, siedzącego przy fortepianie oraz pomnik Misia Uszatka, przy których dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia,  aby uchwycić tę chwilę w pamięci. Następnie odbyły się warsztaty, gdzie każdy mógł samodzielnie wykonać "SKARPECIAKA" (maskotkę na bazie skarpety). Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Palmiarni - pięknego botanicznego ogrodu, gdzie rosną egzotyczne drzewa, rośliny, pływają rzadko spotykane gatunki ryb. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kinematografii, gdzie podziwialiśmy bohaterów znanych bajek wraz z oryginalnymi aranżacjami pomieszczeń. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Płocka. Z wycieczki wszyscy uczestnicy zabrali do domu nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również dużo ciekawych pamiątek.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska