II c i III a na wycieczce w Warszawie Drukuj

II c i III a na wycieczce w WarszawieW dniu 7 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 2c i 3a wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Do wycieczki dołączyło kilku uczniów z klasy 6c. Program wycieczki był bardzo ciekawy. W kinie Imax uczniowie obejrzeli film pt. „Afrykańska przygoda - safari nad Okavango”. Była to fantastyczna dla widzów przygoda uczestniczenia w fotosafari w Delcie Okavango. Piękno trójwymiarowych fotografii towarzyszyło im w podróży łodziami z zoologiem i filmowcem przyrody, gdy badają unikalny region naszej planety. Następnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta oraz pobyt w Muzeum Literatury, gdzie wszyscy wysłuchali prelekcji muzealnej na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza. Potem uczestnicy wycieczki zwiedzali Łazienki Królewskie, a w nich: pomnik Fryderyka Chopina, Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, Pałac Belwederski, Amfiteatr, Pałac na Wyspie. Zadowoleni, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień wróciliśmy do Płocka.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska