VII Piknik Rodzinny Drukuj

VII Piknik RodzinnyDnia 9 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole VII Piknik Rodzinny pod hasłem „Rodzinnie, zdrowo i sportowo”. Piknik zgromadził wszystkie szkolne dzieci, ich rodziny, przyjaciół i nauczycieli. Słowem społeczność szkolną i lokalną. Pani Dyrektor uroczyście otworzyła naszą imprezę i zachęcając do wspólnej zabawy wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Organizatorzy konkursu plastycznego „Moja Rodzina” wręczyli zwycięzcom nagrody, a chwilę potem zaprezentowali się uczniowie z zespołu tanecznego „Pląs”, chóru „Muzyczne Iskierki”, koła teatralnego „Zgrywusy” i koła misyjnego. Do odtańczenia wspólnego układu choreograficznego zaproszono dzieci i dorosłych. Następnie wszyscy zgromadzili się wokół boiska, gdzie odbył się finał Turnieju Piłki Kopanej. Po części oficjalnej Pikniku Rodzinnego przyszła pora na wspólną zabawę. Rodzice wraz z dziećmi mogli wziąć udział w licznych integracyjnych i sprawnościowych zabawach, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, wykonać prace plastyczne. Atrakcji nie brakowało. Dzieciaki bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy specjalistycznego sprzętu WOPR, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Policji, stoisko ZSB nr 1 w Płocku i loteria fantowa. Uczestnicy Pikniku mogli uzyskać informacje na temat działalności prowadzonej w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i ruszającego od nowego roku szkolnego SKO. W przerwie pomiędzy rozgrywkami można było skosztować domowych ciast i naleśników z dżemem, a dzięki firmie SEBEX zjeść sałatki i szaszłyki owocowe. Hitem pikniku okazał się saturator przygotowany przez Wodociągi Płockie. Jak zwykle świetnie się bawiliśmy, bo pogoda była wprost wymarzona na takie rodzinne spotkanie. Piękna pogoda zachęciła również wielu zgromadzonych do „kąpieli” w pianie. Na zakończenie imprezy, najbardziej aktywne rodzinne drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki. Nagrody wręczane przez Panią Dyrektor ufundowała Rada Mieszkańców Osiedla „Dobrzyńska” oraz Urząd Miasta Płocka.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska