Słodycze, wosk, leki z mazowieckiej apteki Drukuj

Słodycze, wosk, leki z mazowieckiej apteki8 czerwca klasa 5 b wyruszyła pod opieką swojej wychowawczyni, pani pedagog i pani psycholog na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Dzięki lekcji muzealnej pn. „Słodycze, wosk, leki z mazowieckiej apteki” dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia pszczół. Poznaliśmy również historię pszczelarstwa na Mazowszu. Podczas zajęć warsztatowych wykonywaliśmy świeczki z węzy. Następnie zwiedzaliśmy obiekty na wolnym powietrzu. Zobaczyliśmy, jak wyglądało życie na wsi w minionych wiekach, kto mieszkał w wiejskich chatach, czym zajmowali się mieszkańcy mazowieckiej wsi. W karczmie mogliśmy skosztować pajdy chleba ze smalcem i kupić wiele pamiątek. Na polanie czekało na nas ognisko. Po upieczeniu kiełbasek i wspólnej uczcie nadszedł czas na szaleństwa na placu zabaw. Bawiliśmy się wyśmienicie. Wielokilometrowa droga powrotna na stację kolejową w Sierpcu skutecznie zmęczyła wycieczkowiczów, co trzeba przyznać, jest rzadkością w 5 b.
To była bardzo udana wyprawa.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska