Ia i Ib w Skansenie w Sierpcu Drukuj

Ia i Ib w Skansenie w SierpcuDnia 13 czerwca Ia i Ib odbyły wycieczkę do Sierpca, aby zwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej. Oprócz przejażdżki bryczką, w czasie której podziwialiśmy piękno przyrody polskiej, z wielkim zainteresowaniem zwiedziliśmy domy sprzed 100 lat, które bardzo różnią się od dzisiejszych. Degustowaliśmy pyszne pajdy chleba z własnoręcznie ubitym przez pierwszaków masłem w tzw. maselnicy. Dzieci ubrane w fartuszki z białym kołnierzykiem uczestniczyły w lekcji, która odbyła się w klasie urządzonej na wzór sal z ubiegłego wieku. W specjalnych zeszytach, odpowiednimi piórami ze stalówką umoczonymi w atramencie uczyły się kaligrafii. Po wyczerpujących lecz ciekawych zajęciach delektowaliśmy się pyszną kiełbaską z grilla. Z wieloma pamiątkami, pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do domu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska