Szlakiem warszawskich legend Drukuj

Szlakiem warszawskich legend13 czerwca 2017 uczniowie kl.4a z opiekunkami: panią Sylwią Kobielską i panią Magdaleną Uździcką wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedziliśmy najstarszy teatr lalek dla dzieci w Polsce - Teatr Baj i obejrzeliśmy spektakl, który powstał na podstawie książki norweskiej pisarki i psychologa zarazem - Gro Dahle. Bohaterką przedstawienia była Lusia, dziecko nadzwyczaj grzeczne, czyste, ładne, wzorowa córeczka i uczennica. Dziewczynka wręcz idealna i … bardzo samotna. Na szczęście odzyskuje wewnętrzną siłę, własny głos i radość życia. Spektakl, bardzo ciekawie wyreżyserowany, warto polecić rodzicom, gdyż w symboliczny sposób pokazuje konsekwencje wychowania, które nie uwzględnia emocji i ważnych potrzeb małego człowieka.
Następnie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy piękne wnętrza Zamku Królewskiego. Poznaliśmy wzruszającą historię jego odbudowy przez społeczeństwo polskie po niemal zupełnym zniszczeniu w czasie okupacji niemieckiej. Najbardziej zapamiętaliśmy jadalnię, w której król Stanisław August Poniatowski przyjmował artystów na obiadach czwartkowych zimową porą, jego sypialnię, tron królewski, a także stolik podobny do tego, przy którym czytał książki (uwielbiał to robić, a książek miał trzynaście tysięcy).
Popołudnie spędziliśmy na Starym Mieście, słuchając legend o bazyliszku, syrence, dzwonie, kolumnie, gołębiach, pelikanie i spacerując po urokliwych uliczkach najstarszej - historycznie - części naszej kochanej stolicy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska