Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Drukuj

Wybory do Rady Samorządu UczniowskiegoW dniu 19.06.2016r. odbyły się wybory do Rady SU na rok szkolny 2017/18. Każda klasa począwszy od trzecich do szóstych mogła zgłosić swojego kandydata, ale także chętne do pracy w SU osoby mogły wysunąć swoje kandydatury same, ale musiały uzyskać akceptację potwierdzoną podpisami przynajmniej 30 uczniów. Następnie kandydaci przygotowali plakaty przedwyborcze, zachęcające do oddania głosu właśnie na nich.
W dniu 19 czerwca na długich przerwach odbyło się głosowanie. Wybory nadzorowała komisja, złożona z członków poprzedniej Rady SU, która wydawała karty do głosowania, a na koniec podliczyła głosy. Decyzją społeczności szkolnej przewodniczącym SU w roku szkolnym 2017/18 zostanie Daniel Cieszkowski z klasy VI a, z-cą przewodniczącego - Alicja Dąbrowska z klasy IV a, sekretarzem - Julia Chiba z klasy III a, zaś Rzecznikiem Praw Ucznia - Wiktoria Lankiewicz z klasy V c. Opiekunami SU pozostaną, zgodnie z głosami uczniów, panie: Marzena Kowalska (j.ang.), Elżbieta Kaźmierska i Marzena Stupecka.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska