Z wizytą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Drukuj

Z wizytą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia22 czerwca klasa 2 b wyruszyła pod opieką swojej wychowawczyni Małgorzaty Brzeskiej oraz siostry Ancilli na wycieczkę do SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Wzięła udział w zwiedzaniu tego wspaniałego miejsca. Siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przeprowadziła z dziećmi lekcję o życiu św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Opowiedziała historię powstania obrazu JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Pokazała też dzieciom miejsce budowy nowego budynku SANKTUARIUM. Tak będzie ono wyglądało już niedługo.

Warto wiedzieć!
Płocki klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jest miejscem pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Wydarzenie to miało miejsce 22 lutego 1931r. Również tutaj usłyszała od Jezusa słowa odnoszące się do ustanowienia święta Bożego Miłosierdzia. Dzieci zakupiły sobie pamiątki, a w drodze powrotnej zjadły pyszne lody i szczęśliwe wróciły do szkoły. Tego dnia na pewno nigdy nie zapomną.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska