SP 17 w kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” Drukuj

SP 17 w kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 5 września nasza szkoła wzięła udział w kampanii na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych pod nazwą – „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!” Akcja została opracowana i przygotowana przez Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, zainaugurowana w Płockim Ogrodzie Zoologicznym, a przeprowadzona w całym województwie mazowieckim.

Mimo, że dotyka ona jednego z najpoważniejszych problemów, jest realizowana w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to ZEBRA, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych.

W tej ciekawej  akcji edukacyjnej wzięli udział uczniowie klasy IIa z naszej szkoły. Dzieci pod bacznym okiem policjantek wzorowo przechodziły przez jezdnię  stosując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Było szkolenie, praktyczne działania na przejściu dla pieszych, a na zakończenie baloniki oraz plakat, który znajdzie się na szkolnej gazetce jako przypomnienie.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska