Spotkanie z "Drogówką" Drukuj

Spotkanie z "Drogówką"W dniu 13 września 2016r. uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem KMP z Ruchu Drogowego p. M. Lewandowską. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci na drodze.
Uczniowie zobaczyli jak wygląda i czym się wyróżnia mundur policjanta z ruchu drogowego, jakie są akcesoria niezbędne w jego pracy. Zapoznali się również z zasadami obowiązującymi pieszych oraz rowerzystów i kierowców. Na zakończenie spotkania obejrzeli  film „Bezpieczna droga z radami Sponge Boba” oraz slajdy uczniów klasy IIa, którzy brali udział w akcji edukacyjnej dotyczącej zasad bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tracie udzielania odpowiedzi na zadawane  pytania przez policjantkę. Stwierdziła, iż zastosowanie posiadanych wiadomości w praktyce poprawi bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska