Wyjazd rekreacyjno - sportowy do Mrzeżyna Drukuj

Wyjazd rekreacyjno - sportowy do MrzeżynaW dniach 13 - 16 września 2016 r. odbył się wyjazd rekreacyjno - sportowy do Mrzeżyna w ramach Płockiej Akademii Piłki Nożnej dla uczniów klas sportowych:  5a i 6a. Doskonalono na nim umiejętności techniki gry w piłkę nożną oraz zdolności polonistyczno - historyczne. Dzień składał się nie tylko z treningów, ale również wielu atrakcji. Sportowcy zwiedzili urokliwą miejscowość nadmorską. Poznali również historię Kołobrzegu, wypłynęli w rejs okrętem torpedowym, na którym mieli możliwość poznania elementów uzbrojenia Wojska Polskiego. Uczyli się obsługi karabinu automatycznego AK-47, powszechnie zwanego  kałasznikowem. Byli na latarni morskiej, molo, kąpali się w Bałtyku, biegali z trenerem brzegiem morza i grali w piłkę na gorącym piasku. Wieczorami rozgrywali pasjonujące mecze, próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej, grali w ping - ponga i badmintona. Wyjątkowo intensywny pobyt nad morzem zaowocował większymi umiejętnościami sportowymi uczniów, lepszą kondycją fizyczną oraz zdobyciem nowych wiadomości  na temat historii polskiego wybrzeża.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska