Pielgrzymka do Rostkowa Drukuj

Pielgrzymka do Rostkowa17 września już po raz XXXIV odbyła się Pielgrzymka do Rostkowa. W tym roku przebiegała pod hasłem: "M - jak Miłosierdzie" i liczyła ok. 5000 dzieci z całej diecezji.Z naszej szkoły, jak co roku była grupa uczniów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i dzielnie pielgrzymowali do miejsca urodzenia Św. Stanisława Kostki. Przedstawiciele poszczególnych klas II, III, IV i V wraz z opiekunami: siostrą Ancillą, panią Bogumiłą Niewiatowską i panią Małgorzatą Tomczak z wielką radością pokonali piechotą odcinek 5 km z Przasnysza do Rostkowa, by tam pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego uczestniczyć we Mszy Świętej. Towarzyszył nam śpiew, taniec, piękna pogoda, doświadczenie przyjaźni i spotkania z innymi. Warto było. Zapraszamy za rok.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska