Obchody Światowego Dnia Sybiraka Drukuj

Obchody Światowego Dnia SybirakaUczniowie naszej szkoły, jak co roku, włączyli się w obchody Światowego Dnia Sybiraka. 16 września klasa 5c wraz z panią Elżbietą Kaźmierską złożyła kwiaty i zapaliła znicze na Mogile Pamięci Płocczan zamordowanych w Katyniu oraz przed Pomnikiem Sybiraków. Dzieci wysłuchały krótkich wspomnień ludzi, którzy byli wywiezieni na Syberię, a pani dyrektor Anna Wiśniewska zapewniła, że pamięć o tych wydarzeniach będzie podtrzymywana w świadomości naszych uczniów. W dniu 17 września poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką pani Marzeny Kowalskiej (j.ang.) uczestniczył w uroczystościach na Cmentarzu Komunalnym przy Krzyżu Katyńskim, podczas których przemawiał p. Marek Bębenista - dyrektor Wydziału Edukacji i kultury UM Płocka oraz p. Remigiusz Bielewicz - prezes Związku Sybiraków.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska