Podaj dalej... drugie życie odpadów Drukuj

Podaj dalej... drugie życie odpadówDnia 16 września 2016 roku ruszyła XXIII Kampania Sprzątania Świata, w której nasi uczniowie brali czynny udział. Sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły, a także ul. Miodową, Jaśminową, Gałczyńskiego i Skłodowskiej. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało "Podaj dalej... drugie życie odpadów”.
Klasa 3b wraz z wychowawca p. Marią Jóźwiak udała się do apteki "Na zdrowie"  przy ul. Tysiąclecia w celu zebrania informacji  - gdzie należy wyrzucać przeterminowane lekarstwa? Farmaceutka pokazała gdzie należy sprawdzać datę ważności leków oraz wytłumaczyła czym grozi spożywanie leków po terminie. Dowiedzieliśmy się również, ze w aptekach są specjalne kosze, do których możemy wrzucać przeterminowane leki i tylko tutaj powinniśmy je wrzucać, żeby nie zagrażały niczyjemu zdrowiu i życiu.
Ponadto klasa 6b wraz z klasą 1m z Gimnazjum Nr 4 pod opieką p. Sylwii Kobielskiej i p. Marii Milewskiej, pojechała do Maszewa, by tam wspólnie „posprzątać świat”. Uczniowie uczestniczyli również w grach i zabawach ekologicznych oraz wspólnym ognisku. Cała kampania miała na celu wzbudzenie refleksji nad naszym wpływem na otaczające nas środowisko.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska