Debata „Dobre wychowanie” dla klas IV – VI Drukuj

Debata „Dobre wychowanie” dla klas IV – VI26 września 2016 roku odbyła się w naszej szkole debata pod tytułem „Dobre zachowanie” w ramach konkursu „Szkoła dobrego wychowania”. Na spotkanie zostali zaproszeni goście, eksperci od zasad dobrego wychowania oraz przedstawiciele klas IV - VI:

- w środowisku lokalnym -  przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Płocku: p. Joanna Łopatowska oraz starszy aspirant Dariusz Kamiński, kierownik pierwszego rewiru dzielnicowych,

- p. Małgorzata Wyszyńska, specjalista z zakresu promocji zdrowia,  profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie - ekspert od zasad zachowania w rodzinie,

-  ekspert od zasad zachowania w szkole p. Dyrektor Anna Wiśniewska.

Uczniowie wspólnie zastanawiali się co to jest dobre wychowanie i jak ono wpływa na nasze zachowanie. Zadawali również pytania zaproszonym gościom, przygotowane na godzinach z wychowawcą. Dzieci dowiedziały się m. in.: Jak reagować gdy jesteśmy w nie najlepszym humorze, kto powinien pierwszy podać rękę  na powitanie, osoba starsza czy młodsza? Jak zachować się kiedy widzimy jak dorosła osoba bije dziecko na ulicy, Co robić gdy dowiadujemy się o przemocy domowej w naszym środowisku?
Podsumowując debatę uczniowie przeczytali głośno, utworzoną wcześniej na godzinach z wychowawcą Kartę Zasad Dobrego Zachowania.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska