Rok Sienkiewicza na Mazowszu Drukuj

Rok Sienkiewicza na MazowszuW dniu 30 września 2016 r. klasa 5 c wraz z wychowawcą p. Marzeną Stupecką w ramach obchodów „Roku Sienkiewicza na Mazowszu” wybrała się do Muzeum Mazowieckiego w Płocku, które zorganizowało wystawę poświęconą wielkiemu pisarzowi. Przedstawione zostały najważniejsze informacje dotyczące życia, twórczości i działalności Henryka Sienkiewicza ilustrowane fotografiami, jak również skanami wypowiedzi prasowych dotyczących pisarza. Uwzględniona została również wizyta pisarza w Płocku. Wystawę uatrakcyjniły medale, a także numizmaty, upamiętniające samego twórcę, jak również postacie historyczne występujące w jego dziełach. Na wystawie zostały także zaprezentowane ryciny i karty pocztowe o tematyce sienkiewiczowskiej oraz wydania dzieł Henryka Sienkiewicza i przykłady publikacji mu poświęconych. Zajęcia okazały się bardzo atrakcyjne, ponieważ pani przewodnik opowiedziała nam niezwykłe historie z życia naszego bohatera oraz miała przygotowane dla dzieci zadania do rozwiązania. Dzięki temu uczniowie mieli okazję sprawdzić się ze swojej nowo zdobytej wiedzy n/t Henryka Sienkiewicza.
Wcześniej, bo 22 września, wystawę obejrzeli młodzi dziennikarze gazetki szkolnej "Teraz My" z opiekunką koła humanistyczno-dziennikarskiego - panią Agnieszką Żółtowską.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska