Tropiciele odpadów Drukuj

Tropiciele odpadów11 października 2016 roku uczniowie klasy 5c uczestniczyli w ekologicznych warsztatach pt. "Tropiciele odpadów". Organizatorem zajęć był Związek Gmin Regionu Płockiego. 

Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia pawilonu do gromadzenia i segregacji odpadów użytkowych na Podolszycach Północnych, gdzie dzieci poznały zasady segregacji odpadów. Następnie odwiedziliśmy Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach. Uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób zakład funkcjonuje. Później pojechaliśmy do rezerwatu przyrody „Dąbrowa Łącka”, gdzie pani przewodnik - ekolog przeprowadziła gry i zabawy związane z ekologią. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia ciekawego doświadczenia na temat działania enzymów w komórkach roślin. Na zakończenie odwiedziliśmy Nadleśnictwo Łąck, gdzie miło spędziliśmy czas przy ognisku piekąc kiełbaski.
Opiekunki: pani Sylwia Kobielska, pani Eleonora Całka

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska