Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody Drukuj

Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody20 października 2016r., uczniowie klasy Vc wybrali się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody w Płocku. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej wychowanków oraz przybliżenie dzieciom istoty procesu oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego. Pani przewodnik, która oprowadziła nas po zakładzie, opowiedziała i pokazała bardzo dokładnie proces oczyszczania wody. Uczniowie zobaczyli wiele pomp, filtrów oraz innych urządzeń niezbędnych do tego, aby woda nadawała się do picia.

Zwiedziliśmy również laboratorium i zobaczyliśmy jak bada się wodę. Na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek z informacjami na temat uzdatniania wody. Opiekunem wycieczki była pani Sylwia Kobielska.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska