WF z mistrzem w ramach kampanii „Stop zwolnieniom z WF-u.” Drukuj

WF z mistrzem w ramach kampanii „Stop zwolnieniom z WF-u.”Już trzeci rok nasza szkoła bierze udział w kampanii: „Stop zwolnieniom z WF-u”, w ramach której lekcje wychowania fizycznego prowadzą płoccy sportowcy.
W dniu 05.10.2016 lekcję prowadził piłkarz nożny – obrońca klubu Wisły Płock pan Bartłomiej Sielewski. Piłkarz przeprowadził rozgrzewkę oraz zorganizował mini mecze dla naszych uczniów. Udział wzięli uczniowie klas 4 i 6 łącznie 44 osoby. Po zakończeniu dzieci otrzymały drobne upominki: worki, kubki z logo kampanii lub smycze do kluczy z logo PKN Orlen.
W dniu 12 października 2016r. odbyły się dwie lekcje wychowania fizycznego poprowadzone przez znanego sportowca, piłkarza ręcznego, zawodnika Wisły Płock pana – Tomasza Gembalę. Szczypiornista poprowadził niezwykle ciekawe zajęcia z piłki ręcznej. Wyczerpująca rozgrzewka, zabawy z udziałem mistrza, okazały się niebywałym przeżyciem dla naszych uczniów i okazją, by móc uczyć się od najlepszego i z najlepszym. W zajęciach wzięło udział 60 uczniów z klas 5 i 6. Po zakończeniu zajęć Pan Tomasz rozdawał uczniom autografy oraz bransoletki z logo Wisły Płock.
W dniu 25 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej „Lekcji z Mistrzem”. Odwiedził nas wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy w karate tradycyjnym, sensei, sędzia międzynarodowy – pan Piotr Kuś. Na trzech kolejnych lekcjach uczestniczyły dzieci z klas 2, 3 i 5 – łącznie 65 uczniów. Mistrz poprowadził  bardzo atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem elementów karate tradycyjnego. Dzieci świetnie się bawiły. Zmęczeni, ale zadowoleni z udziału w lekcji z Mistrzem uczniowie otrzymali od naszego gościa autografy oraz pamiątkowe gadżety.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska