Święci są wśród nas Drukuj

Święci są wśród nas2 listopada dla kl. I-III odbył się apel – Święci są wśród nas. Po powitaniu przez panią wicedyrektor - Ewę Różańską, licznie zebranych na sali gości, nauczycieli i dzieci, uczniowie klasy II a, przedstawili inscenizację teatralną – „Legenda o św. Franciszku”, przygotowaną pod kierunkiem s. Ancilli. Oprawę muzyczną przygotował chór Muzyczne Iskierki pod batutą niezastąpionej pani Agnieszki Kralki.
Patronem duchowym tego wydarzenia był św. Jan Paweł II, który w przeprowadzonym wcześniej wśród uczniów klas drugich plebiscycie, okazał się najbardziej rozpoznawalnym, znanym i lubianym świętym.

Na zakończenie apelu został ogłoszony konkurs. Prace plastyczne wraz z odpowiedzią na pytanie: Czyim patronem jest św. Franciszek? można składać do poniedziałku 7 listopada 2016 roku.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska