Uwaga Nadwaga! Drukuj

Uwaga Nadwaga!W dniu 8 listopada 2016 roku na zaproszenie p. Izabeli Zarychty koordynatora programu „Trzymaj formę” odwiedziły naszą szkołę pani Wioleta Lewandowska - dietetyczka oraz pani Kinga Czachrowska - asystentka. To już kolejne spotkanie przeprowadzone w ramach akcji „Uwaga Nadwaga!”, w której tym razem uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Akcja, której ambasadorem jest Katarzyna Bujakiewicz, a organizatorem firma Natur House, ma za zadanie zachęcić młodych ludzi do zmiany nawyków żywieniowych. Podczas prelekcji specjalistki do spraw żywieniowych mówiły o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskazywały, jak prawidłowo komponować pełnowartościowy jadłospis. Były również zagadki i ciekawostki dotyczące tematyki odżywiania. Uczestnicy i ich rodziny zostali zaproszeni na bezpłatne konsultacje dietetyczne połączone z pomiarami ciała. Wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki a najaktywniejsi - nagrody. Mamy nadzieję, że spotkania te przyniosą wymierne rezultaty w postaci zdrowszych, a przez to szczęśliwszych uczniów, którzy następnie edukować będą swoje rodziny.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska