Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map... Drukuj

Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map...W przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole dla upamiętnienia rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się uroczysta akademia, której myślą przewodnią były słowa: "Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map...".

Tę ważną rocznicę uczciliśmy bardzo uroczyście. Panował bardzo patriotyczny nastrój. Już z samego rana cała szkolna społeczność została udekorowana przez reprezentację Samorządu Uczniowskiego biało czerwonymi wstążeczkami. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 6b oraz chór Muzyczne Iskierki pod kierunkiem pań: Martyny Kochańskiej oraz Agnieszki Kralki. Za ich pośrednictwem przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia tamtych lat oraz wspomnieliśmy o tych postaciach, które nieustanie głosiły światu, że Polska jest i nie umarła mimo, że wymazano ją z mapy świata. Za nagłośnienie odpowiedzialna była sekcja radiofoniczna pod opieką pani Iwony Rydzewskiej, zaś dekorację wykonały panie: Małgorzata Skrzyńska i Katarzyna Adamkiewicz. Była to ciekawa, pouczająca oraz pełna refleksji lekcja historii i patriotyzmu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska